مصرف همزمان شیشه و گل چه عوارضی دارد؟

ساخت وبلاگ

مصرف همزمان شیشه و گل توسط مصرف کنندگان کنجکاوی اتفاق می‌افتد که می‌خواهند مصرف این دو ماده را با یکدیگر امتحان کنند و متاسفانه هیچ اطلاعی از آسیب‌های مخرب آن ندارند. مصرف کنندگانی هم هستند که پس از مصرف یکی از این مواد، از حالت عادی خارج شده و با در دسترس بودن ماده مخدر دیگری آن را هم مصرف می‌کنند.

در حالی که هردوی این مواد به تنهایی خطرات خاص خود را دارند و مصرف همزمان آسیب‌ها و خطرات را تا حد بسیار زیادی افزایش می‌دهد. آگاهی از عواقب و پیامدهای مصرف همزمان این دو ماده مخدر به شما کمک می‌کند تا با آگاهی بیشتری گام بردارید و برای ترک سریع‌تر اقدام کنید.

منبع: مصرف همزمان شیشه و گل چه عوارضی دارد؟

شیشه چیست؟

شیشه که به کریستال هم معروف است در دسته مخرب‌ترین مواد مخدر قرار دارد و ذهن مصرف کننده را به نابودی می‌کشاند به طوری که ریشه برخی از جنایت‌های انسانی مصرف همین ماده می‌باشد. در واقع شیشه از مواد مخدر صنعتی به حساب می‌آید چرا که در مراکز غیرمجاز تولید می‌شود و ساختار آن را مواد شیمیایی، کودها و تعدادی از داروها تشکیل می‌دهند.

ترک شیشه سختی‌های زیادی دارد و علاوه بر حضور در کلینیک‌های حرفه‌ای، به روان درمانی و صحبت با روانشناس هم نیاز دارد. از آسیب‌هایی که این ماده به بدن مصرف کنندگانش وارد می‌کند می‌توان به کاهش شدید وزن و از دست دادن زیبایی صورت اشاره کرد.

گل چیست؟

ماده مخدر گل یا ماریجوانا ماده مخدری است که در خارج از کشور آن را با عنوان ماریجوانا می‌شناسند. متاسفانه این ماده در کشور ما هم مصرف کنندگان زیادی دارد. این ماده برگرفته از گیاه شاهدانه بوده و بیشتر بر ذهن افراد تاثیر می‌گذارد و آن را به توهم می‌کشاند و همینطور استفاده از آن، موجب آسیب‌های شدید جسمی و روحی بر افراد می‌شود.

برای مصرف گل، آن را داخل کاغذی می‌گذارند و مانند سیگار مصرف می‌کنند. در حقیقت اکثر مصرف کنندگان مواد مخدر ابتدا به مصرف گل پرداخته و بعد از آن به سراغ مواد مخدر خطرناک‌تری نظیر شیشه می‌روند.

مصرف گل بیش از ده‌ها اختلال در مصرف کننده به وجود می‌آورد که از این اختلالات می‌توان به حواس پرتی، افزایش اشتها، آلزایمر، خنده‌های غیرطبیعی، احساس خواب مداوم، افسردگی، عدم تعادل، صحبت‌های عجیب و نامربوط، خستگی‌های مداوم و… اشاره کرد. از نظر جسمی هم نشانه‌هایی نظیر قرمزی چشم‌ها، تند شدن ضربان قلب، آرام صحبت کردن و خشکی در دهان و گلو بروز پیدا می‌کند

مصرف همزمان شیشه و گل | عوارض مصرف دراز مدت شیشه

– فرد مصرف کننده در دراز مدت شاهد پایین آمدن قدرت ذهنی خود خواهد بود و همینطور قدرت خود در اندیشیدن، انتخاب و عواطف را از دست می‌دهد.

– نابود شدن پوست بدن از دیگر عوارض طولانی مدت مصرف شیشه می‌باشد. آسیب به این صورت است که زخم‌هایی بر روی پوست پدید می‌آیند و پوست شروع به ریزش می‌کند. این ماده به حدی پوست را چروک و تخریب می‌کند که یک شخص مصرف کننده سی ساله شیشه، شبیه به یک شخص 50 ساله مسن می‌شود.

– مسائلی نظیر بدگمانی، افسردگی شدید، سکته مغزی و خودکشی از دیگر عوارض استفاده دراز مدت شیشه هستند

مصرف همزمان شیشه و گل | عوارض مصرف دراز مدت گل

– اختلال در فعالیت‌های ذهنی از آثار مخرب مصرف گل در طولانی مدت است. این اختلال بر روی فعالیت‌هایی نظیر حافظه کوتاه مدت، تصمیم گیری‌ها و شخصیت خود فرد تاثیر می‌گذارد.

– شگل گیری انواع سرطان در بدن فرد مصرف کننده از دیگر عوارض طولانی مدت آن به حساب می‌آید و متاسفانه بدن تحت تاثیر این ماده قرار گرفته و به خوبی در برابر سایر بیماری‌ها نمی‌تواند از خودش دفاع کند.

– بروز مشکلات جنسی در افراد که در مردان با کم شدن میل جنسی و در خانم‌ها با ناباروری همراه است.

– بخش‌های تنفسی بدن فرد مصرف کننده به شدت تخریب شده و دچار مشکلات تنفسی می‌شود.

– بروز اختلالات شدیدی نظیر دیوانگی و جنون

– ترغیب به مصرف سایر مواد مخدر

مصرف همزمان شیشه و گل

مصرف بیش از حد گل در دراز مدت، فرد مصرف کننده را به مصرف مواد دیگری نظیر شیشه ترغیب کرده که این موضوع یکی از دلایل مصرف این دو با هم می‌باشد. در واقع اعتیاد مصرف کننده به حدی غیر قابل کنترل می‌شود که به جای مصرف تنها یک ماده، به سراغ مصرف دو نوع ماده باهم می‌رود.

حال که با این دو ماده و عوارض آنها آشنا شدید راحت‌تر به عواقب مصرف همزمان آن‌ها پی خواهید برد. مصرف موادی مانند شیشه که صنعتی می‌باشد به حدی خطرناک است که اگر با ماده دیگری نظیر گل مصرف شود احتمال مرگ مصرف کننده را افزایش می‌دهد.

در حقیقت علت اصلی مرگ مصرف کنندگان، مصرف بیش از حد مواد می‌باشد به طوری که کار به جایی می‌رسد که افراد نیاز دارند همزمان دو ماده را با هم مصرف کنند. خطرات این دو ماده از تریاک که یک ماده سنتی است بیشتر بوده و باید خطراستفاده از آن‌ها را جدی گرفت.

مصرف همزمان شیشه و گل چه پیامدهایی دارد؟

به جزء خطر مرگ که به آن اشاره شد برای مصرف کنندگان همزمان این دو ماده پیامدهای ناگواری اتفاق می‌افتد. یکی از این موارد، طولانی‌تر شدن مراحل ترک آن‌هاست. خود شیشه به بازه زمانی حداقل 6 ماه تا 1 سال برای ترک نیاز دارد که با این حال احتمال بازگشت مجدد هم نزدیک به 85 درصد است. حال اعتیاد به دو ماده مخدر کار را بیش از قبل سخت می‌کند.

برای دریافت مشاوره در زمینه اعتیاد می توانید با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02166419012 تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول

توهمات گل چگونه است؟

گل ممکن است باعث توهم شود که در برخی از افراد با حالت دیوانگی و جنون همراه است.

مصرف همزمان شیشه و گل احتمال مرگ دارد؟

بله مصرف همزمان این دو ماده مخدر خطرناک در حجم بالا خطر مرگ فرد مصرف کننده را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. به همین دلیل ضروری است که هرچه سریع‌تر برای ترک چاره‌ای اندیشید.

برای رهایی از مصرف همزمان این دو ماده مخدر چه اقداماتی باید انجام داد؟

در سریع ترین زمان ممکن باید فرد مصرف کننده را به یک کلینیک مجهز و حرفه‌ای انتقال دهید و بعد یک روانشناس متخصص را انتخاب کنید تا زودتر به جواب برسید. روانشناس به این افراد کمک می‌کند تا هر چه سریع‌تر وضعیت روحی خود را به یک حد نرمال برسانند و موفق به تکمیل مراحل درمانی خود شوند و در آخر از این مواد نابودگر رهایی یابند.

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

سراسر کشور :9099070354

جهت مشاوره تلفنی با موبایل و رزرو وقت حضوری

شماره تماس با موبایل : 02191002360

منبع: مصرف همزمان شیشه و گل چه عوارضی دارد؟

newmind...
ما را در سایت newmind دنبال می کنید

برچسب : مصرف همزمان شیشه و گل چه عوارضی دارد؟, نویسنده : ذهن نو newmiindd بازدید : 36 تاريخ : چهارشنبه 10 خرداد 1402 ساعت: 23:09