رشته مدیریت گردشگری | معرفی شغل های مدیریت گردشگری

ساخت وبلاگ

رشته مدیریت گردشگری یکی از زیر رشته های مدیریت محسوب می‌شود که از طریق تحصیل در رشته علوم انسانی و شرکت در کنکور سراسری می‌توان به آن ورود کرد. اصولا این رشته پرمخاطب نبوده و تحصیل در ان نیز نسبتا آسان است. اما گزینه ای خوب برای کسانی است که علاقه زیادی به مسافرت و ماجراجویی دارند. از آنجایی که در کشور ما جاذبه‌های گردشگری زیادی وجود دارد آینده کاری خوبی هم می‌تواند داشته باشد. همچنین این رشته در سایر کشورهای توریستی نیز طرفداران زیادی دارد. البته ادامه تحصیل در این رشته از طریق رشته های دیگر مثل ریاضی و تجربی نیز امکانپذیر است. در این مقاله به توضیح جنبه های مختلف این رشته تحصیلی می‌پردازیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه رشته مدیریت گردشگری می‌توانید در هر ساعت از روز برای مشاوره تلفنی از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن ثابت با شماره 9099070354 جهت ارتباط با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

منبع: رشته مدیریت گردشگری | معرفی شغل های مدیریت گردشگری

رشته مدیریت جهانگردی یا گردشگری

ورود رشته مدیریت گردشگری در ایران به صورت علمی به سال 1314 برمی‌گردد. در این سال اداره جلب سیاحان خارجی تاسیس شد که در آن سه دوره  مختلف، آموزش داده می‌شد. سالها بعد در سال 1345 اولین دوره توریسم در ایران برگزار شد و بعد از آن این دوره به دانشگاه ها ورود پیدا کرد.

برای تحصیل در این رشته حتی قبل از ورود به دانشگاه باید علاقه خود را به درستی پیدا کرده و همچنین در زمینه های مختلفی اطلاعات داشته باشید. از طرفی از آینده کاری و تحصیلی این رشته در کشور مورد نظر خود نیز تحقیق کرده و تحصیلات خود را با اطلاعات کافی آغاز کنید.

مهارت های لازم برای ورود به رشته مدیریت گردشگری

رشته مدیریت گردشگری با عنوان رشته جهانگردی نیز شناخته شده می‌شود؛ این دو رشته یکسان هستند و در چندسال اخیر تغییر نام داده اند. قطعا یکی از اصول اساسی در رشته های مختلف مدیریت، برخورداری از روحیه مدیریت و مسئولیت پذیری است. اما علاوه بر آن ویژگی های دیگری نیز وجود دارند که باید آنها را در نظر گرفت. 

newmind...
ما را در سایت newmind دنبال می کنید

برچسب : رشته مدیریت گردشگری , معرفی شغل های مدیریت گردشگری, نویسنده : ذهن نو newmiindd بازدید : 28 تاريخ : شنبه 8 مهر 1402 ساعت: 19:58