از خودم متنفرم | از زندگی متنفرم

ساخت وبلاگ

از خودم متنفرم ؛ احتمالا ھمه افراد در زندگی خود یک بار این جمله را به خودگفته اند. یا از ذھن شان گذشته است که حس خوبی نسبت به خود ندارند. خودپنداره و جھان بینی ما به مسائل مختلفی بستگی دارد. این موضوع گاھی به صورت ناخودآگاه باعث می شود که افراد آسیب ھایی به خود وارد کنند. احساس بی ارزشی و تنفر از خود بر روابط ما با دیگران نیز تاثیرگذار است و آن را تحت تاثیر قرار می دھد.

برخی در این مورد دچار وسواس شده و تنفر از خود برای آنھا حالت بیمارگونه پیدا می کند. به این معنا که حتی اگر دلیلی ھم برای این مورد نداشته باشند؛ بازھم باید به آن فکر کرده و به خود نفرت ورزند. باورھای ما زمینه ساز این موضوع ھستند.

برای دریافت مشاوره در زمینه احساس تنفر از خود می‌توانید در هر ساعت از روز برای مشاوره تلفنی از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن ثابت با شماره 9099070354 جهت ارتباط با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

منبع: از خودم متنفرم | از زندگی متنفرم

از زندگی متنفرم

در بروز حس تنفر از خود سابقه ای طولانی وجود دارد که از بین بردن آن را نیز سخت تر خواھد کرد. ھمچنین این احساس باعث از بین رفتن علاقه و انگیزه نسبت به زندگی نیز می شود. قطعا این احساس ناامیدکننده است و حتی بر رفتارھای اطرافیان نیز با ما تاثیرگذار است.

بھتر است ھر چھ سریعتر تاثیرات این احساس را در زندگی خود شناسایی کرده، محرک ھای ایجاد کننده آن را پیداکنید و برای از بین بردن آن نیز اقداماتی انجام دھید. فراموش نکنید که این احساس پیش رونده است اگر آن را متوقف نکنید؛ بیشتر شده و پیامدھای زیادی خواھد داشت. 

دلایل تنفر از خود | از خودم متنفرم

افراد به دلایل مختلفی این احساس را تجربه می کنند. گاھی تنفر از خود یک احساس زودگذر بوده و به دلیل اتفاق ناگواری است که فرد مسبب آن بوده. اما در صورت ادامه دار شدن این احساس و ھمچنین بروز آن به دلایل نامشخص، افراد باید برای از بین بردن آن تلاش کنند. 

newmind...
ما را در سایت newmind دنبال می کنید

برچسب : از خودم متنفرم , از زندگی متنفرم, نویسنده : ذهن نو newmiindd بازدید : 27 تاريخ : سه شنبه 11 مهر 1402 ساعت: 15:46