تنفر از پدر و مادر | کینه از والدین را بشوییم

ساخت وبلاگ

تنفر از پدر و مادر یکی از احساساتی است که برخی از فرزندان در برهه هایی از زمان آن را تجربه می‌کنند. والدین برای پرورش فرزندان خود از نهایت عشق و علاقه خود استفاده می‌کنند. آنها همواره در حال تلاش برای فرزندان خود و رفع نیازهای آنان هستند. اما اگر به هر دلیل در این مورد کوتاهی کنند و یا نسبت به فرزند خود بی توجه باشند؛ این رفتارها بر ناخودآگاه فرزند از سن کودکی تاثیر گذاشته و آنها را مستعد بروز رفتارهای مختلف می‌کند.

بیشتر آسیب های روانی ما به دوران کودکی باز می‌گردند و آنها را از طرف پدر و مادر خود تجربه می‌کنیم. البته گاهی آنها اینکار را به صورت ناخودآگاه می‌کنند و قصد آن را ندارند. به هر حال عوامل مختلفی در این موضوع دخیل هستند؛ که به بررسی آنها خواهیم پرداخت. برای دریافت مشاوره خانواده تلفنی، حضوری و آنلاین کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه تنفر از پدر و مادر می‌توانید در هر ساعت از روز برای مشاوره تلفنی از طریق شماره 02191002360  و یا از طریق تلفن ثابت با شماره 9099070354 جهت ارتباط با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

منبع: تنفر از پدر و مادر | کینه از والدین را بشوییم

تنفر از پدر و مادر

فرزندان بعد از تولد، به والدین خود وابسته بوده و نیاز به عشق و حمایت آنها دارند. گاهی والدین قادر به برطرف کردن این نیازها هستند و گاهی هم دچار مشکلاتی می‌شوند. تنفر از پدر و مادر به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد. گاهی والدین در این مورد مقصر نبوده و این فرزند است که به دلیل ویژگی های اخلاقی خود علاقه ای به والدین خود ندارد. البته در بیشتر موارد این موضوع به عدم دریافت علاقه و محبت به اندازه کافی از سوی والدین است. فراموش نکنید که احساسات در روابط بین والدین و فرزند، کاملا دو طرفه هستند و هر قدر که به آنها حسی را بدهید؛ به همان میزان دریافت خواهید کرد.

دلایل تنفر از پدر و مادر

فرزندان با بزرگتر شدن نیازهای مختلفی دارندکه والدین باید آنها را شناسایی کرده و طبق همان رفتار کنند. البته ابن تعامل تا سنی ادامه داشته و بعد از آن استقلال کودک بیشتر شده و قادر به برطرف کردن نیازهای خود می‌شود. تنفر از پدر و مادر، همیشه به دلیل نیازها و خواسته های  مختلف نیست. بلکه دلایل زیادی این احساس را در فرزندان ایجاد می‌کند.

newmind...

ما را در سایت newmind دنبال می کنید

برچسب : تنفر از پدر و مادر , کینه از والدین را بشوییم, نویسنده : ذهن نو newmiindd بازدید : 25 تاريخ : سه شنبه 11 مهر 1402 ساعت: 15:58