توجیه خیانت | 6 دلیل توجیه خیانت

ساخت وبلاگ

توجیه خیانت با راه های زیادی امکان پذیر است. اما این دلالیل قانع کننده نیستند. و در واقع هیچ توجیهی برای خیانت وجود ندارد. خیانت نه تنها زندگی مشترک شما را نابود می‌کند بلکه عواقب فردی نیز برای شما و شریک تان خواهد داشت. شیوع این موضوع باعث توجه بسیاری از متخصصان به خیانت شده است. به تدریج توجیه خیانت باعث عادی سازی در جامعه امروزی شد. به شکلی که دیگر افراد به فکر حل مشکلات به صورت ریشه ای نیستند. خیانت آسیب های زیادی وارد می‌کند که زندگی فرد را به سوی افسردگی سوق می‌دهد. برای رهایی از مشکلات روحی، حتما از روانشناس در این زمینه کمک بگیرید.

توجیه خیانت

دلیل آوردن برای خیانت مانند عذری بدتر از گناه است. و نه تنها این موضوع را منطقی جلوه نمی‌دهد، بلکه باعث ناراحتی بیشتر می‌شود. افراد هر چه بیشتر سعی می‌کنند برای خیانت دلیل بیاورند، بیشتر از شریک خود دور می‌شوند. خیانت در همه فرهنگ ها به دلایل مختلف رخ می‌دهد ولی میان مردان شایع تر است. در نتیجه توجیه خیانت در مردان نیز بیشتر است.

به جای توجیه خیانت و چسباندن انگ به همسر، جدایی را انتخاب کنید. افراد بسیاری به دلیل توجیه خیانت همسران خود به اختلالات اضطرابی و افسردگی مبتلا شده اند. در این مقاله بیشترین دلایلی که افراد برای خیانت ذکر می‌کنند را توضیح می‌دهیم؛ و دلایل آن را بررسی می‌کنیم

اثر چراغ گازی در توجیه خیانت

در روانشناسی نظریه ای به اسم چراغ گازی وجود دارد که براساس داستانی با این مضمون، نامگذاری شده است. در این داستان فرد با خاموش و روشن کردن مداوم چراغ های گازی به همسر خود این حس را القا می‌کند که دچار توهم شده است. و از این طریق خیانت خود را به همسرش توجیه می‌کند. توجیه خیانت و دلیل تراشی برای آن، به طرف مقابل احساس شک و تردید در مورد احساسات خود را تحمیل می‌کند. حتی گاهی با توجه به اثر چراغ گازی، خیانت همسر خود را انکار می‌کند.

دلایل رایج برای توجیه خیانت

افراد برای بازگشت به زندگی مشترک یا خوب جلوه دادن خود جلوی دیگران راه های مختلفی را امتحان می‌کنند. اما معمولا بعد از توجیه خیانت یک طرف با انبوهی از سوالات تنها می‌ماند که باید به تنهایی دنبال پاسخ آنها بگردد.

newmind...
ما را در سایت newmind دنبال می کنید

برچسب : توجیه خیانت , 6 دلیل توجیه خیانت, نویسنده : ذهن نو newmiindd بازدید : 44 تاريخ : يکشنبه 14 خرداد 1402 ساعت: 2:43