رشته حسابداری | 8 گرایش رشته حسابداری

ساخت وبلاگ

رشته حسابداری یکی از رشته های پرطرفدار و البته پرکاربرد است. که امروزه تعداد زیادی دانشجو را در بر می‌گیرد. این رشته از سال 1345 در آموزشگاه عالی حسابداری ملی، شرکت ملی نفت ایران به دانشجویان ارائه شد. علم حسابداری سیستم منظمی برای طبقه بندی، جمع آوری اطلاعات و خلاصه کردن آنهاست. هم چنان این علم بر تهیه گزارش های مالی و حسابداری در شکل های گوناگون تمرکز دارد. کسانی نیز وجود دارند بدون تحصیل در این رشته، مشغول به کار می‌شوند. اما زمانی که بدون تحصیل در رشته حسابداری مشغول به کار می‌شوند؛ تفاوت میان دارایی های کوتاه مدت و بلند مدت را متوجه نمی‌شود.

رشته حسابداری چیست؟

رشته حسابداری یکی از رشته های پر طرفدار در ایران است که فارق التحصیلان زیادی دارد. البته که بسیاری از دانشجویان به دلیل موقعیت شغلی که رشته حسابداری دارد؛ به سوی تحصیلات می‌روند. امکان تحصیل حسابداری برای فارق التحصیلان رشته های تجربی، ریاضی، انسانی وجود دارد. رشته حسابداری به عنوان زیر شاخه رشته های فنی در دانشگاه های فنی و حرفه ای، هنرستان آموزش داده می‌شود. در این مقاله سعی کرده ایم راجع به اهداف و تمامی جوانب رشته حسابداری صحبت کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتها همراه ما باشید.

هدف از رشته حسابداری

رشته حسابداری در دسته رشته هایی قرار دارد که برای خدمت به مردم به وجود آمده است. با کمک حسابدار می‌توانید تصمیمات اقتصادی افراد مختلف در کار را بررسی کنید. به همین دلیل حسابداری یک هدف مهم دارد. که برای آموزش به نیروهای متخصص در اولویت قرار دارد.

هدف از رشته حسابداری، آموزش به نیروهای انسانی جهت طبقه بندی، جمع آوری، ثبت کردن، تهیه گزارش های مالی و خلاصه کردن اطلاعات مطابق با معیارهای از قبل تعیین شده شرکت ها و سازمان ها است. 

رشته حسابداری مناسب چه افرادی است؟

برای انتخاب رشته حسابداری باید علاقه زیادی به اعداد و ارقام داشته باشید. و در محاسبات و ریاضیات استعداد زیادی از خود نشان دهید. و در نهایت از بازی و کار با اعداد و ارقام خسته نشوید. در نهایت باید گزارشات مالی را به صورت متن آماده کنید و در اختیار کارفرما قرار دهید. در کنار علاقه به اعداد و ارقام، باید از کامپیوتر و سیستم نیز بدتان نیاید. زیرا کارمندان حسابداری زمان زیادی را باید با کامپیوتر سپری کنند.

توانایی لازم برای رشته حسابداری

یکی از رشته ها شناور که تمامی فارق التحصیلان رشته های تجربی، ریاضی و تجربی می‌توانند بروند، رشته حسابداری است. به همین دلیل علاقه به اعداد و ارقام، کامپیوتر و استعداد در ریاضی برای تحصیل در این رشته از اهمیت بالایی برخوردار است. کسی که تصمیم به تحصیل در این رشته دارد؛ باید گزارش های جامع و کاملی از کار ارائه دهد. به همین دلیل باید از دایره لغات زیادی برخوردار باشد و در ادبیات فارسی به همراه نگارش با سواد باشد. به طور کل کسی که حسابدار است باید ریاضی، ادبیات، قدرت بدنی بالا و کار با کامپیوتر با به خوبی بشناسد. و در نهایت فرد با حوصله و صبوری باشد.

❌ تحلیل گزارشات مالی

❌ توانایی نشستن به مدت های طولانی و کار با کامپیوتر

❌توانایی ارائه گزارش مالی

❌ عدم خستگی از معادلات ریاضی برای زمان بسیار طولانی

❌ توانایی استفاده مناسب از کلمات برای ارائه گزارش

دروس رشته حسابداری در دانشگاه

رشته حسابداری در دروس دانشگاهی شامل دروس عمومی، پایه و تخصصی است. در این بخش مقاله راجع به دروس این رشته در دانشگاه توضیح داده ایم.

newmind...
ما را در سایت newmind دنبال می کنید

برچسب : رشته حسابداری , 8 گرایش رشته حسابداری, نویسنده : ذهن نو newmiindd بازدید : 30 تاريخ : سه شنبه 11 مهر 1402 ساعت: 16:50