افسردگی بعد از جدایی | 6 علت خشم و افسردگی بعد جدایی

ساخت وبلاگ

افسردگی بعد از جدایی یکی از واکنش های طبیعی نسبت به این فصل جدید از زندگی است. جدایی از شریک عاطفی کار آسانی نیست و جنبه های مختلف زندگی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. قطعا افسردگی یکی از واکنش هایی است که ما نسبت به جدایی نشان می‌دهیم.

 

معمولا بعد از هر جدایی روزهای بدی سپری می‌شود. این روزها سرشار از فکرهای منفی و هیجانات منفی است. پس به تدریج افسردگی ناشی از جدایی نیز بروز پیدا می‌کند. مخصوصا زمانی که سوگ درمانی صورت نگرفته باشد.

افسردگی بعد از جدایی

بعد از جدایی احتمالا انبوهی از احساسات منفی روبرو خواهیم شد. که اگر قادر به کنترل آن‌ها نباشیم؛ ما را افسرده خواهند کرد. افسردگی ناشی از جدایی در بسیاری از افراد رخ خواهد داد. ولی به طور معمول در زنان شایع تر است. البته این نکته را در نظر بگیرید که زنان بیشتر احساسات خود را بروز خواهند داد. با این حال افسردگی را در برهه ای از زندگی تجربه خواهند کرد. احتمالا این نوع از افسردگی چون علت مشخصی دارد؛ فراید شناسایی و درمان آن آسان تر خواهد بود.

علل بروز افسردگی بعد از جدایی

معمولا به دلیل آسیب ها و اتفاقاتی که در رابطه تجربه می‌کنند درگیر احساسات مختلفی می شوند. که بعد از پایان رابطه خود را نشان می‌دهند و با گذشت زمان تشدید می شوند. عوامل زیر در بروز افسردگی بعد از جدایی رابطه علت و معلولی دارند.

newmind...
ما را در سایت newmind دنبال می کنید

برچسب : افسردگی بعد از جدایی , 6 علت خشم و افسردگی بعد جدایی, نویسنده : ذهن نو newmiindd بازدید : 34 تاريخ : يکشنبه 14 خرداد 1402 ساعت: 22:00