عفونت گوش در کودکان | بهترین درمان خانگی عفونت گوش کودک

ساخت وبلاگ

عفونت گوش در کودکان یکی از بیماری های آزار دهنده در سنین پایین است که با علائم مختلفی ظاهر می‌شود. ساختار گوش کودکان در زمان تولد کاملا شکل گرفته و قادر به شنیدن واضح صداها است. حتی نوزاد صدای مادرش را از دیگران تشخیص می‌دهد. اهمیت شنوایی مخصوصا در کودکان زیر سن 2 سال بسیار بالاست. چرا که انسان ها حرف زدن را از طریق شنیدن، می‌آموزند. پس تشخیص و درمان به موقع اختلالات مرتبط با شنوایی، حائز اهمیت است. در ادامه نشانه ها و راه های درمان وپیشگیری عفونت گوش در کودکان را آورده‌ایم.

عفونت گوش در کودکان

عفونت گوش کودکان معمولا به دلیل وجود باکتری در گوش میانی آن‌ها اتفاق می‌افتد. اغلب عفونت گوش در کودکان به دلایل ثانویه و نه خودبه خود اتفاق می‌افتد. منظور از دلایل ثانویه مشکلاتی است که عفونت گوش از عوارض جانبی آن محسوب می‌شود. به دلیل حساسیت بالای گوش کودکان؛ احتمال پاره شدن پرده گوش آن‎ها نیز بسیار بالاست. مشکلات شنوایی کودک را با مسائل پیچیده تری مواجه خواهد کرد.

پس والدین همواره باید مراقبت های لازم برای جلوگیری از هر نوع عفونتی را به عمل آورند. از همین رو هر چیزی که مانع از عملکرد بهینه شما در والدگری می‌شود را هر چه سریع تر رفع نمایید. در این باره می‎توانید با متخصصان روانشناسی صحبت نمایید.

عفونت گوش در کودکان به چه دلیلی اتفاق می‌افتد؟

اندام های مختلف بدن با کمک یکدیگر کار می‌کنند. با اینکه ساختار گوش در کودکان کاملا تکامل یافته و مانند بزرگسالان است. اما اگر در اندام های مرتبط، اختلالی ایجاد شود؛ روی گوش نیز تاثیر خواهد داشت. در ادامه برخی از رایج ترین اختلالات را همراه نحوه جلوگیری از آن ها بیان کرده ایم.

newmind...
ما را در سایت newmind دنبال می کنید

برچسب : عفونت گوش در کودکان , بهترین درمان خانگی عفونت گوش کودک, نویسنده : ذهن نو newmiindd بازدید : 32 تاريخ : يکشنبه 14 خرداد 1402 ساعت: 22:09