قول دادن به کودک | پیامدهای بد قولی به بچه ها

ساخت وبلاگ

قول دادن به کودک رابطه مستقیمی با اعتماد دارد. زمانی که والدین به قول خود عمل می‌کنند، اعتماد، خوش بینی و … را به کودک آموزش می‌دهند. قول دادن به کودک باید اصولی و طبق قواعدی باشد که در تربیت کودک خلل ایجاد نکند. بد قولی باعث اختلاف بین والد و فرزند می‌شود. هم چنین آسیب هایی را با خود به همراه دارد. زمانی که والدین به قول خود عمل نمی‌کنند، کودک نسبت به آنها بدبین، بی اعتماد، بی ارزش و … می‌شوند. تمام رفتارهای شما در تربیت کودک نقش بزرگی دارد. و در واقع باعث تغییرات نادرست در کودک می‌شود.

منبع: قول دادن به کودک | پیامدهای بد قولی به بچه ها

قول دادن به کودک

قول دادن به کودک باید به شیوه ای باشد که والدین توانایی عمل به آن را داشته باشند. به شیوه ای نباید به کودک قول داد که در نهایت به شما بگوید چرا قول الکی دادی! با بدقولی کردن کودک از والدین ناامید می‌شود. قول دادن به کودک تاثیر بسیار مهمی در تربیت او دارد. و رابطه والد فرزندی را تقویت می‌کند. بنابراین باید به حرف هایی که به کودکان می‌زنیم توجه کنیم. و به خواسته های کودک دقت کنید.

بسیاری از والدین وجود دارند که به دلیل اصرار بیش از حد کودکان، قول الکی به او می‌دهند. اما روز موعد عمل به قول، اگر به قول خود عمل نکنید. کودک احساس بی توجهی و بد قولی می‌کند. در واقع تامین امنیت و اعتماد کودک به والدین در این شرایط به وجود می‌آید. قول دادن به کودک شیوه ای تربیتی است که باید مورد اهمیت قرار بگیرد. 

تاثیر قول دادن به کودک و عمل نکردن به آن

زمانی که قول دادن به کودک شکل می‌گیرد، فرزندتان امیدوار می‌شود. و نسبت به شما اعتماد می‌کند. اما زمانی که بدقولی صورت بگیرد، اعتماد بین کودکان از بین می‌رود. در این شرایط والدین از نظر کودکان دروغگو و بد قول می‌شوند. بنابراین کودک احساس بی اهمیتی و بی ارزشی می‌کند.

اما کودکی که با بدقولی والیدن روبرو می‌شود، در آینده این رفتار را تکرار خواهد کرد. زمان بدقولی والدین، کودک نسبت به والدین بدبین می‌شود. این اخلاق تا بزرگسالی نیز او را همراه خواهد کرد. در این بخش مقاله راجع به تاثیر بدقولی والیدن توضیح داده ایم.

newmind...
ما را در سایت newmind دنبال می کنید

برچسب : قول دادن به کودک , پیامدهای بد قولی به بچه ها, نویسنده : ذهن نو newmiindd بازدید : 41 تاريخ : پنجشنبه 18 خرداد 1402 ساعت: 2:24