قوی ترین مواد مخدر و خطرناک ترین آن ها کدامند؟

ساخت وبلاگ

قوی ترین مواد مخدر چه ویژگی‌هایی دارند؟ معمولاً برای بررسی قدرت یک ماده مخدر به میزان اعتیادآور بودن، مدت زمان دوام اثر ماده و همچنین شدت علائمی که ایجاد می‌کند، توجه می‌شود. در کنار این نشانه‌ها معمولاً ترک کردن مواد مخدر قوی تر، به مراتب دشوارتر یا حتی غیرممکن خواهد بود. به همین خاطر در این مطلب راجع به قوی ترین مواد مخدر با یکدیگر صحبت خواهیم کرد.

فبهتر است در صورت مواجهه با هریک از این مواد، پیش از آنکه مشکلات جدی برای فرد پیش بیاید به یک مشاور در زمینه اعتیاد مراجعه نمایید. 

برای دریافت مشاوره در زمینه قوی ترین مواد مخدر می توانید با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت منزل با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

منبع: قوی ترین مواد مخدر و خطرناک ترین آن ها کدامند؟ 

قوی ترین مواد مخدر

این گروه از مواد مخدر معمولاً خاصیت اعتیادآوری بالایی دارند و اثرات منفی ناشی از مصرف آن‌ها تا مدت‌ها فرد را درگیر خواهد کرد. به همین خاطر بهتر است با آن‌ها بیشتر آشنا شوید. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به هریک از این مواد و راه‌های جلوگیری از آسیب دیدن فرزند یا عزیزانتان با یک متخصص اعتیاد به مواد مخدر مشورت نمایید.

همچنین اگر در نزدیکی شما فردی به این مواد آلوده شده است بهتر است هرچه سریعتر و پیش از آسیب دیدن بیشتر وی، برای درمان اعتیاد اقدام نمایید. در ادامه به بیان قوی ترین مواد مخدر خواهیم پرداخت.

1️⃣ شیشه یا مت آمفتامین

یکی از رایجترین مواد مخدر موجود در بازار که احتمالاً بارها نام آن را شنیده‌اید شیشه یا کریستال است که با نام‌های دیگری همچون کرانک، مت یا آیس نیز در بازار موجود است. شیشه یک داروی محرک است که پس از استفاده باعث افزایش ترشح دوپامین و نورآدرنالین از مغز می‌شود.

با توجه به تأثیری که این دو ماده در ایجاد لذت و احساس خوشحالی دارند با افزایش ترشح آن‌ها، فرد احساس سرخوشی زائدالوصفی را تجربه خواهد کرد. علاوه بر این با استفاده از این ماده مخدر، احساس خواب آلودگی و گرسنگی نیز کاهش پیدا می‌کند.

به همین خاطر علاوه بر کسانی که به دنبال تجربه شادی هستند بسیاری از افرادی که به دنبال کاهش نیاز به خواب یا لاغری هستند نیز معمولاً به این دارو روی می‌آورند. تجربه احساس لذت و خوشحالی یا بالا رفتن انرژی و تمرکز که به دنبال مصرف شیشه برای فرد ایجاد می‌شود، مهم‌ترین عامل در تمایل به تکرار مصرف شیشه یا به عبارتی اعتیاد به آن است.

در کنار این مسائل ترشح بیش از حد دوپامین در مغز باعث بروز توهم خواهد شد و به همین خاطر اکثر مصرف کنندگان شیشه با توهمات حسی درگیر می‌شوند. علاوه بر توهم، مصرف کنندگان شیشه به دلیل بروز اختلال در سیستم اعصاب مرکزی، توانایی لذت بردن از موضوعات مختلف را از دست می‌دهند. به عبارتی این افراد برای اینکه بتوانند روحیات خود را در حالت معمول نگه دارند می‌بایست همواره از شیشه استفاده کنند. در غیر این صورت آن‌ها از هیچ چیز لذت نمی‌برند و اگر از مواد استفاده نکنند دچار افسردگی‌های شدید می‌شوند.

2️⃣ سالویا از قوی ترین مواد مخدر

ماده مخدر سالویا که از برگ گیاه سلوی به دست می‌آید یکی از قویترین مواد مخدر شناسایی شده است و خاصیت توهم زایی بسیار بالایی دارد. معمول‌ترین حالت استعمال این دارو به صورت دود کردن برگ‌های آن می‌باشد. با گذشت مدت اندکی از مصرف این دارو، خاصیت توهم زایی آن نمایان می‌شود و فرد دچار توهم‌های حسی شدید همراه با احساس اضطراب و تنش بیش از حد می‌شود.

هم آمیزی احساسات به صورتی که فرد صداها را به جای شنیدن می‌بیند، از نتایج مصرف این ماده هستند. اگرچه نتایج استفاده از این دارو حداکثر ظرف 10 دقیقه پس از مصرف از بین می‌رود اما شدت تجربه این علائم چنان زیاد است که معمولاً مصرف کنندگان به دنبال تجربه مجدد آن نخواهند بود.

3️⃣ دی ام تی

دی ام تی که به گفته برخی از متخصصان خطرناک ترین ماده مخدر موجود در جهان است معمولاً از شیوه استنشاق و با دود کردن این ماده استعمال می‌شود. اگرچه به واقع نتایج این ماده، ظرف 15 دقیقه پس از مصرف از بین می‌رود اما مصرف کنندگان معمولاً برای مدت‌ها یا حتی شاید سال‌ها تجربه نشئگی آن را احساس می‌کنند.

یکی از متفاوت‌ترین ویژگی‌های این ماده این است که تمامی مصرف کنندگان یک تجربه مشابه را گزارش می‌کنند. آن‌ها معتقدند که پس از مصرف وارد بعد دیگری از دنیا شده و با خدا صحبت کرده‌اند. از دیگر نتایج مصرف این دارو می‌توان به احساس لرزش، از دست دادن حالت هشیاری، شنیدن صداهای مبهم یا قرار گرفتن در یک تونل پر از رنگ‌ها و اشیا هندسی اشاره کرد.

4️⃣ وونگا از قوی ترین مواد مخدر

وونگا نام یک ماده مخدر است که در آفریقای جنوبی تولید می‌شود و در سال جدید مصرف آن شیوع بالایی پیدا کرده است. این دارو به شکل یک پودر سفید تهیه می‌شود که می‌بایست دود شده و مورد استنشاق قرار بگیرد. با گذشت زمان کوتاهی از مصرف این دارو، فرد احساس لذت، آرامش و گرم شدن بدن را تجربه می‌کند که باعث علاقه به مصرف مجدد می‌شود؛ اما با توجه به اینکه در تولید آن از انواع مواد مختلف مثل مواد شوینده استفاده می‌شود، اندکی پس از پایان حالت نشئگی فرد دچار دلدرد و علائم جسمی بسیار شدید می‌شود.

اضطراب و افسردگی از دیگر علائمی هستند که مصرف کنندگان تجربه خواهند کرد. بروز علائم جسمی و روانی دردناک و غیرقابل تحمل باعث می‌شود که مصرف کنندگان توانایی ترک کردن این ماده را نداشته باشند.

5️⃣ لین

لین یکی از انواع مواد مخدر است که ماده اصلی در تهیه آن شربت سینه است؛ اما در عین حال کدئین یا هروئین نیز در ترکیبات آن یافت می‌شود. این ماده که به آن نوشیدنی ارغوانی نیز گفته می‌شود، از این نظر در گروه قوی ترین مواد مخدر قرار گرفته است که باعث مرگ افراد بسیاری شده است. وجود عفونت در دستگاه دفع ادرار، کاهش ضربان قلب و صحبت کردن‌های نامفهوم از عوارض مصرف این ماده هستند.

6️⃣ برومو دراگون فلای از قوی ترین مواد مخدر

این ماده مخدر به دلیل ساختار مولکولی خاصی که دارد به سنجاقک یا دراگون فلای معروف شده است. با مصرف این ماده برای مدتی در حدود سه روز دچار توهم و سایر حالت‌های ناشی از وجود آن در بدن خواهید بود و به همین خاطر به عنوان یکی از قوی ترین مواد مخدر شناخته می‌شود. نشانه‌های مصرف این دارو در افراد مختلف متفاوت است و می‌تواند گروهی از توهم‌های دیداری یا شنیداری را باعث شود. در صورتی که دراگون فلای بیش از یک گرم در هربار مصرف استفاده شود، می‌تواند برای فرد خطر مرگ را به همراه داشته باشد.

 

7️⃣ نفس شیطان

نفس شیطان (اسکوپولامین) یا (بوروندانگا) هم از خطرناک ترین و قوی ترین مواد مخدر است. برخلاف سایر مواد مخدر، توسط خود فرد مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. این دارو باعث می‌شود که مصرف کننده در یک حالت مشابه هیپنوتیزم قرار گرفته و قدرت اراده خود را از دست بدهد. به همین خاطر احتمال دارد هر دستوری که به او داده می‌شود را اجرا کند.

نکته حائز اهمیت این است که با از بین رفتن اثر این دارو و بازگشت هوشیاری مصرف کننده هیچ آگاهی از وقایع پیش آمده نخواهد داشت. به همین خاطر سارقان و خلافکاران معمولاً با استفاده از این دارو قربانیان خود را شکار می‌کنند.

8️⃣ کروکودیل از قوی ترین مواد مخدر

ماده مخدر کروکودیل در ابتدا به عنوان یک داروی مسکن و از مورفین ساخته شد؛ اما به دلیل اثرات مخربی که داشت کنار گذاشته شد. با این حال با توجه به آسان بودن طرز تهیه و قیمت پایینی که دارد توجه افراد بسیاری را به خود جلب کرد. اثرات سوء مصرف این ماده مخدر تا حدی است که مصرف کنندگان آن معمولا یک تا دو سال پس از شروع مصرف فوت می‌کنند. تغییر رنگ پوست به قهوه‌ای و ایجاد زخم‌های شدید از عوارض مصرف این ماده مخدر هستند. این علائم باعث شد تا در دسته قوی ترین مواد مخدر قرار بگیرد.

مهم‌ترین دلیلی که ترک این مواد را دشوار می‌سازد، درد وحشتناک جسمی است که فرد در حین ترک کردن این ماده با آن درگیر خواهد بود و البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که سم زدایی این ماده از بدن در حدود یک ماه طول می‌کشد و این به معنای تحمل درد ترک کردن برای چنین مدت زمانی است.

9️⃣ نمک حمام از قوی ترین مواد مخدر

نمک حمام که در دسته قوی ترین مواد مخدر قرار دارد از بوته‌ای به نام خات تهیه شده و به دلیل خاصیت انرژی بخشی‌اش به صورت کریستالی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صورت استفاده از این ماده نشانه‌های روانپریشانه به خصوص توهم تا چند روز پس از مصرف نیز ادامه پیدا می‌کند. مصرف بیش از حد این ماده می‌تواند باعث افزایش ضربان قلب، فشار خون و حتی مرگ فرد شود.

newmind...
ما را در سایت newmind دنبال می کنید

برچسب : قوی ترین مواد مخدر و خطرناک ترین آن ها کدامند؟, نویسنده : ذهن نو newmiindd بازدید : 363 تاريخ : سه شنبه 2 آبان 1402 ساعت: 23:55