شخصیت مهرطلب | 5 راهکار و درمان برای شخصیت مهرطلب

ساخت وبلاگ

شخصیت مهرطلب عطش شدیدی به جلب توجه دارد. این افراد زمان آشنایی با فرد جدیدی او را مورد لطف و محبت بی‌کران خود قرار می‌دهند؛ و آن فرد را نشانه‌ای از لطف خداوند می‌شمارند. اما به مرور زمان متوجه می‌شوید که این مهر و محبت بی‌دریغ افراد مهرطلب در واقع دامی برای باج گیری عاطفی می‌باشد. این افراد برای جلب توجه دیگران همه تلاش خود را می‌کنند؛ و تمام خدمات به آنها ارائه می‌دهند.

 

انتظارات خود را به گونه‌ای بیان می‌کنند که شما توان نه گفتن نداشته باشید. این افراد علاوه بر اینکه سبب آزردگی شما می‌شود، خودشان نیز عذاب می‌کشند. اگر در اطراف خود چنین افرادی را می‌شناسید که با شما چنین رفتاری دارند، حتماً به دنبال راهکار برخورد با آنها باشید. برای دریافت راهکار حتماً از یک روانشناس راهنمایی بگیرید.

منبع: شخصیت مهرطلب | 5 راهکار و درمان برای شخصیت مهرطلب

شخصیت مهرطلب چیست؟

شاید در اطراف خود با افرادی روبرو شده باشید که به اطرافیان خود بسیار لطف و محبت می‌کنند؛ و به شیوه ای رفتار می‌کنند که دیگران آن را بسیار مهربان می‌شمارند. اما از درون آنها اطلاعی ندارید. نقشه این افراد برای این محبت بیکران به نوعی باج‌گیری عاطفی از شما است. به مرور زمان از شما درخواست‌هایی دارند که به نوعی جبران محبت آنها باشد. به این افراد شخصیت مهرطلب می‌گویند؛ که یک نوع تیپ شخصیتی است.

اولین بار دکتر هریت بریکر این نوع تیپ شخصیتی را مطرح کرد. که به شکل افراطی می‌تواند نوعی اختلال شخصیتی محسوب شود. این افراد خود را بسیار مهربان صبور و فداکار می‌شمارند و همچنین خودشان را مستحق دریافت تایید دیگران می‌دانند. و زمانی که انتظاراتشان از طرف دیگران برطرف نشود، به شدت پریشان می‌شود. البته این موضوع را با امر طبیعی که همه انسان‌ها نیازمند توجه، مهر و محبت دیگران هستند اشتباه نگیرید. انسان‌های عادی مانند شخصیت مهرطلب تشنه و نیازمند توجه دیگران نیستند و در صورت عدم دریافت این توجه آشفته و پریشان می‌شود.

شخصیت مهرطلب چه ویژگی‌هایی دارد؟

شخصیت مهرطلب ۱۰ ویژگی و نشانه دارد؛ که در این بخش مقاله به آنها اشاره کرده‌ایم. دکتر بریکر بیان کرده است که اگر شما ۱۰ نشانه زیر را در خود مشاهده کردید؛ احتمالاً به شخصیت مهرطلب مبتلا هستید.

newmind...

ما را در سایت newmind دنبال می کنید

برچسب : شخصیت مهرطلب , 5 راهکار و درمان برای شخصیت مهرطلب, نویسنده : ذهن نو newmiindd بازدید : 29 تاريخ : شنبه 8 مهر 1402 ساعت: 20:11