علل خودکشی در ایران چیست

ساخت وبلاگ

علل خودکشی برای هر گروه سنی بسیار نزدیک به هم هستند. شاید علت خودکشی یک نوجوان برای کسی که در 40 سالگی قصد خودکشی دارد، بسیار پیش پا افتاده باشد، اما در نظر متخصصان علت اقدام به خودکشی هر کس در هر گروه سنی بسیار اهمیت دارد. چرا که باید دید مساله برای اون شخص چقدر سخت و طاقت‌فرساست.

بنابراین اولین قدم برای کمک پی بردن به علل خودکشی است، سپس با توجه به آن می‌توان جهت حل مساله اقدام لازم را انجام داد. در بسیاری از موارد اختلالاتی چون افسردگی و اختلال شخصیت موجب بالا رفتن خطر خودکشی می‌شود. متخصصان با تشخیص به موقع درمان مناسب را پیش گرفته و مانع از فاجعه جبران ناپذیر می‌شوند. در ادامه به برخی از علل خودکشی پرداخته‌ایم. 

برای دریافت مشاوره در زمینه علل خودکشی می‌توانید در هر ساعت از روز برای مشاوره تلفنی از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن ثابت با شماره 9099070354 جهت ارتباط با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

 منبع: علل خودکشی در ایران چیست

علل خودکشی و اهمیت بررسی آن

برخلاف تصورات عموم متخصصین سلامت روان بر این باورند که خودکشی پدیده‌ای قابل پیشگیری است. زیرا بسیاری از کسانی که دست به خودکشی می‌زنند از مدت‌ها قبل به آن فکر می‌کنند؛ در نتیجه اگر اطرافیان نشانه ها و علل خودکشی را بشناسند، می‌توانند به موقع از یک درمانگر کمک بگیرند و اقدامات لازم برای نجات جان عزیزشان را انجام دهند. 

مهم ترین علل خودکشی

 

طبق مطالعات پژووهشی مهم‌ترین علل خودکشی که می‌توانند زمینه بروز افکار مرگ و اقدام به خودکشی را فراهم کنند موارد زیر را در برمی‌گیرند. 

newmind...
ما را در سایت newmind دنبال می کنید

برچسب : علل,خودکشی در ایران چیست, نویسنده : ذهن نو newmiindd بازدید : 28 تاريخ : شنبه 8 مهر 1402 ساعت: 21:49