دلتنگی در غربت | 4 عوارض ناشی از مهاجرت و دلتنگی در غربت

ساخت وبلاگ

دلتنگی در غربت معمولا برای همه افراد مهاجر پیش آمده است. این دلتنگی در غربت باعث ایجاد تغییرات فیزیکی در جسم فرد می‌شود و همین موضوع به مرور زمان ممکن است که سلامت فرد را تحت تاثیر قرار دهد و آسیب‌های شدیدی به آن وارد کند. در واقع این احساس دلتنگی باعث بروز علائم فیزیکی مانند مشکلات مربوط به معده، بی‌ اشتهایی، کمبود خواب، خستگی و سردرد می‌شود. زندگی و تحصیل در یک کشور جدید هیجان، سختی‌ ها و مشکلات خودش را دارد. تجربه این احساس به تنهایی بسیار دشوار است.

همه افرادی که به مهاجرت فکر می‌کنند این دلتنگی در غربت را معمولا به این فکر می‌کنند که اگر دچار مشکلات بشوند چه کسی است که به آنها کمک بکند. معمولا تمامی افراد دانشجویانی که حس غربت را تجربه کرده ‌اند، افسردگی گرفتند. اما سوال اینجاست که زمانی که غربت را حس می‌کنیم دقیقا چه احساسی داریم؟ به دلیل اینکه دلتنگی در غربت اتفاقات و مشکلات شدیدی را به وجود می‌آورد؛ فرد حتما باید از همان ابتدای مهاجرت و دوری از خانواده، از یک روانشناس و متخصص راهنمایی بگیرد. برای دریافت مشاوره در زمینه دلتنگی در غربت می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره  02191002360 و یا از طریق تلفن ثابت با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

منبع: دلتنگی در غربت | 4 عوارض ناشی از مهاجرت و دلتنگی در غربت

دلتنگی در غربت

به طور کلی احساس غربت به عنوان یک حالت روحی عاطفی است که فرد به دلیل جدایی و رهایی از خانواده و عزیزان دلتنگی را تجربه می‌کند. افراد به دلیل تحصیلات، فرصت‌ های شغلی، ازدواج، سرمایه گذاری، پناهندگی و… به مهاجرت فکر می‌کند. اما این افسردگی در غربت را به تمامی این تجهیزات و فرصت ‌ها ترجیح می‌دهند. همچنین دلتنگی در غربت باعث مشکلات جسمی و بیماری می‌شود. به طور کلی دلتنگی در غربت اصولا در طی یک زمان معین رخ میدهد و به منظور پاسخ طبیعی به ترک و از دست دادن عزیزان در جهت سازگاری با محیط جدید است.

گاهی اوقات به دلیل نا امنی و تنهایی شناخت افراد در کشور و شهر جدید باعث ایجاد دلتنگی در غربت می‌شود. و به دلیل اینکه افراد پشتوانه عاطفی ندارند، انجام کار ها برایشان بسیار سخت است و می‌تواند به چالش تبدیل شود. به طور کلی غربت از نظر روحی و جسمانی بر روی ما اثر می‌گذارند. اما برای سازگاری با محیط، تسهیل مشکلات و چالش ‌های محیط جدید لازم است که حتما از یک روانشناس و متخصص راهنمایی بگیرید.

چه عواملی باعث ایجاد دلتنگی در غربت می‌شود؟

به طور کلی دلتنگی در غربت به دلیل تغییر ناگهانی در محیط به وجود می‌آید. و به دلیل آنکه احساس امنیت و هویت به پشتیبانی عاطفی و نزدیکی به خانواده‌ ها نزدیک است؛ بیشتر افراد به دلتنگی و افسردگی مبتلا می‌شود. افسردگی یا دلتنگی در غربت به دلیل تمایلات مغز برای انجام روتین، کار های روزمره قبلی و دریافت پشتیبانی عاطفی از دیگران است. به دلیل اینکه حتی مهاجرت به کشور های دیگر به دلیل تغییرات ساعات روز و شب و حتی تغییر در تاریکی و روشنایی به‌ افسردگی مبتلا می‌شوند.

newmind...

ما را در سایت newmind دنبال می کنید

برچسب : دلتنگی در غربت , 4 عوارض ناشی از مهاجرت و دلتنگی در غربت, نویسنده : ذهن نو newmiindd بازدید : 24 تاريخ : سه شنبه 11 مهر 1402 ساعت: 15:41